Niezwykła kobieta

Większość ludzi kojarzy obraz zatytułowany Dama z gronostajem. Należy on do klasyki historii sztuki. Nawet osoby, które zupełnie nie interesują się malarstwem potrafią odtworzyć przed swoimi oczyma widok kobiety z obrazu. Lecz kim tak naprawdę była tamta dziewczyna? Jak wielką rolę odegrała w renesansie i w świecie ważnych osobistości? Bohaterka nieustannie inspiruje kolejnych twórców. Dowodem tego jest najnowsza książka Katarzyny Bik Najdroższa. Podwójne życie Damy z gronostajem.

Nietuzinkowa osobowość

Widoczna na obrazie dziewczyna w chwili portretowania miała zaledwie siedemnaście lat i spodziewała się dziecka. Leonardo da Vinci malował ją przy zasłoniętych oknach, poza widokiem jakichkolwiek przechodniów i niepożądanych widzów. Dziewczyna była kochanką Ludovica Sforzy, jednego z najpotężniejszych ludzi renesansu. Była również poetką, nietuzinkową osobowością i ponadprzeciętną pięknością. W chwili portretowania odwraca swoją głowę w kierunku drzwi. Kto próbował wejść do komnaty? Wróg, czy przyjaciel? Bohaterka utworu dostarcza wielu inspiracji. Fascynuje swoją urodą, inteligencją, dojrzałością i urokiem. Potrafiła odnaleźć się w świecie rządzonym przez majętnych mężczyzn i podstępne kobiety. Jak bardzo była nieszczęśliwa i niespełniona w swoim pozornie udanym życiu?

Fascynujący obraz

Dama z gronostajem to obraz, który fascynuje i budzi potrzebę posiadania. W swoich zbiorach pragnął go mieć między innymi Adolf Hitler. To wyjątkowe, czarujące dzieło, które przez wieki próbowało być wykradane. Dzięki książce Najdroższa. Podwójne życie Damy z gronostajem dowiemy się, jakie przygody musiało przejść dzieło, w ilu rękach już się znalazło i jak często musiał być ukrywane, by chciwi i zawistni ludzi nie zniszczyli go. Bohaterka z obrazu zachwyca swoją urodą jeszcze kilka wieków po tym, jak jej nazwisko oraz życie zostały zapomniane. Dzięki nietuzinkowej urodzie oraz nastrojowości jej obecność jest pożądana przez niezliczone rzesze kupców i miłośników sztuki. Gdzie znajduje się teraz i jaką drogę musieli przejść nabywcy, by móc się cieszyć obecnością tego niezwykłego malowidła?

Książka dla Ciebie

Najdroższa. Podwójne życie Damy z łasiczką jest opowieścią, która spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających czytelników. Intrygująca, niezwykle sensualna i sugestywna opowieść o namiętności, żądzy posiadania, seksualności i życiu najwybitniejszych ludzi minionych epok. Pozwól przenieść się do innej rzeczywistości, w której fascynacja i moc posiadania odgrywają kluczową rolę. Zanurz się w niezwykłym uroku przeszłości, przyglądnij się poczynaniom dawnych twórców i pozwól się zauroczyć.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *